Vyberte dieťatku do izby nábytok na mieru

Vyberte dieťatku do izby nábytok na mieru

Nielen my dospelí sme nároční. Aj naši drobci majú tisícky špeciálnych požiadaviek. Nie je jedno, na ktoré miesto položíme ich obľúbenú hračku, kam im pripravíme oblečenie na druhý deň alebo kam umiestnime detskú posteľ. Jedno je však iba na nás – výber praktického nábytku do ich izby.

Vyberte dieťatku do izby nábytok na mieru
(zdroj: Proxima.store)

Detská izba pre najmenších

Bábätká a batoľatá toho veľa nenahovoria, ale veľmi rýchlo zistíme, či sa im vo vlastnej izbe páči. Jednoducho nerobia neporiadok v celom dome, ale majú svoje obľúbené herné kútiky vo vlastnej izbičke. Tak by to malo byť, hoci vieme, ako veľmi ich fascinujú zásuvky a police v obývačke či riad v kuchynskej linke.

Pri zariaďovaní detskej izby pre najmenších to nebudete mať ťažké. Základ tvorí posteľ, no v prípade drobčekov ide o detské postieľky. Ak vaše maličké učíte spať vo vlastnej izbe od narodenia a postieľku nemáte prisunutú v spálni pri manželskej posteli, detskú izbu využijete naplno cez deň aj v noci. Bábätko v postieľke strávi väčšinu dňa, vyberte takú, ktorá prinesie pohodlie vám aj dieťatku.

Praktická postieľka pre komfort dieťaťa aj rodičov

Je dobré, ak si viete nastaviť preferovanú výšku roštu, zvoliť detský matrac či iné doplnky k postieľke, ako je úložný box/zásuvka, prebaľovací pultík, baldachýn, textílie do postieľky či hniezdo. Drevené detské postieľky sú dostupné v rôznych odtieňoch dreva, ale aj v nežnej bielej či sivej farbe, ktorými nikdy nič nepokazíte. Detské postieľky v tvare domčeka navyše dokážu rásť s vaším dieťatkom. Snímte bočnice a drobček si môže chodiť líhať do postele sám. Tu sa začína pravé dobrodružstvo!

Úložný priestor na oblečenie a hračky

Čo ešte zabezpečiť do izby novorodenca či batoľaťa? Detské oblečenie je drobné a veľa miesta nezaberie, takže zatiaľ stačí štýlová komoda s policami alebo zásuvkami, kde si všetko prehľadne usporiadate. Dôležitý je úložný priestor na hračky. Či využijete aj na tento účel komodu, alebo policový systém, je na vás. Už len mäkučký hrejivý koberec, malý stolček so stoličkou a detská izba ako z katalógu je na svete.

Vyberte dieťatku do izby nábytok na mieru
(zdroj: Proxima.store)

Väčšie deti, väčšie nároky na izbu

Ako zariadiť detskú izbu väčším deťom? Je jasné, že tu už toho treba uložiť viac. Rokmi pribúdajú nielen hračky, ale aj knihy a neskôr školské pomôcky. Dieťa potrebuje úložný priestor na oblečenie, spodnú bielizeň a všetky malé tajomstvá. Komoda do detskej izby jednoducho patrí. Je to univerzálny kus nábytku, vhodný prakticky na čokoľvek, či na ukladanie hračiek, školských pomôcok, alebo oblečenia. Nezabudnite na písací stôl a stoličku. Ak aj ešte nemáte školáka, dieťa túto zónu určite využije na maľovanie alebo iné tvorivé aktivity.

Nezmestí sa do izby už žiadna skriňa ani komoda navyše? Situáciu zachraňujú moderné postele do detskej izby. Poskytujú toľko úložného priestoru, koľko vám vyhovuje, či na periny, alebo na veci, na ktoré už v skriniach nezostal voľný priestor. Možno sa vám miesto úložného priestoru oveľa viac zíde výsuvné lôžko, zvlášť v izbe, o ktorú sa delí viac súrodencov.

Vyberte dieťatku do izby nábytok na mieru
(zdroj: Proxima.store)

Máte špecifické požiadavky na dizajn detskej izby? Štýlové série nábytku vám určite zahrajú na tú správnu strunu. Na svoje si prídu minimalisti, prírodné typy, ale aj tí, čo radi ohúria zvláštnymi prvkami na nábytku. Každá detská izba by mala mať svoju dušu, a práve nábytok sa najviac postará o to, aký dojem vyvolá. Tak čarujte!

Komerčný článok