Vedeli ste, že užiť si môžete aj doma? Alebo tipy na domáci welness a luxusný relax

Vedeli ste, že užiť si môžete aj doma? Alebo tipy na domáci welness a luxusný relax

Každý z nás by sa mal raz za čas odmeniť, alebo si dopriať nejaký ten čas len pre seba. Či už ide o niečo spirituálne alebo materiálne, nemusíte za to vždy vyhadzovať stovky alebo desiatky eur. Ktoré pôžitky sa dajú dopriať aj za málo peňazí a v pohodlí domova?

Vedeli ste, že užiť si môžete aj doma? Alebo tipy na domáci welness a luxusný relax
(zdroj: unsplash.com)

Počúvanie dokáže zázraky

To, že hudba má terapeutické účinky, je všeobecne známy fakt. Dokáže napríklad spomaliť dýchanie, znížiť tep aj krvný tlak a dá mozgu signál, aby uvoľnil svaly. Ak sa pýtate, ktorú hudbu na terapiu hudbou použiť, odpoveď nie je jednoznačná. Mali by ste predovšetkým zvoliť žáner, ktorý vyhovuje vašim ušiam a vkusu. Vo všeobecnosti sa na tieto účely najviac odporúča klasická hudba, jazz alebo blues.

Hudbu musíte mať aj na čom prehrať – v prípade relaxácie sa najviac hodí nejaký prehrávač so slúchadlami, prípadne miniveža. Na nákup akéhokoľvek elektronického zariadenia na prehrávanie hudby odporúčame použiť Alza zľavový kupón, vďaka ktorému nakúpite výhodnejšie.

Niekedy stačí aj voda

Populárna je v súčasnosti aj aromaterapia. Kúpiť si difuzér už dnes nie je až taký problém. Ten do vašej domácnosti prinesie nielen krásnu vôňu, ale aj vlhkosť, takže je prospešný pre celkové zdravie.

Ak hľadáte konkrétne vône, ktoré budú mať na váš organizmus upokojujúce účinky, siahnite po levanduľových, jasmínových alebo vanilkových esenciálnych olejoch. Nemusíte nimi naplniť len difuzér – stačí aj kvapnúť pár kvapiek do vody vo fľaši s rozprašovačom, alebo si rovno kúpiť levanduľovú a inú sviečku či vonné tyčinky.

K sviečkam a vôňam prirodzene patrí aj relaxačný kúpeľ. Terapia vodou totiž tiež nie je na zahodenie. Dopriať si dlhú teplú vaňu nemáme čas každý deň, preto si raz za čas nájdite chvíľu na toto uvoľnenie uponáhľaného tela aj mysle.

Na nákup difuzéra, sviečok, esenciálnych olejov či olejov a pien do kúpeľa využite tieto kupóny a zľavové kódy, vďaka ktorým môžete aj nakupovať z pohodlia domova a ešte aj výhodne.

Odpojte sa

Upokojiť vás môže aj čas strávený s najbližšími. Hoci sa niekedy zdá, že vám z nich skôr vstávajú vlasy dupkom, opak je pravdou – niekedy nie je treba vyvíjať úsilie na relaxujúce aktivity, ale jednoducho iba byť chvíľu s rodinou.

Najväčší nepokoj v nás momentálne hromadia elektronické zariadenia a modré svetlo, ktoré vydávajú. Odporúča sa preto nechať na nejaký čas technológie mimo dosah a dopriať si aspoň na jeden deň offline režim.

Oddýchnuť si môžete napríklad aj pri nejakej DIY aktivite, ako napríklad maľovanie, pletenie, výroba šperkov a podobne. Samozrejme, zabudnúť nesmieme ani na čítanie knihy či starostlivosť o záhradku alebo izbové rastliny, ak bývate v byte.

Domácou terapiou môže byť aj jedlo. Varenie síce medzi terapeutické aktivity u mnohých nepatrí, no práve preto odporúčame donášku – ak využijete tento Wolt promo kód, užijete si ju aj so zľavou.