Obľúbený fashion kúsok do vášho šatníka? Skúste vestu

Obľúbený fashion kúsok do vášho šatníka? Skúste vestu

Ak patríte k tým, ktorí sa na jar snažia oživiť svoj šatník, určite vám príde tento náš tip vhod. Vestu dokážete nakombinovať naozaj s hocičím – s elegantným aj športovým outfitom, nohavicami aj sukňou. Ktorú si teda vyberiete vy?

Obľúbený fashion kúsok do vášho šatníka? Skúste vestu
(zdroj: unsplash.com)

Žiarivá alebo klasická?

Na jar sa určite netreba vyhýbať farbám. Zaručene sa stanete neprehliadnuteľnou a váš outfit bude celkovo oživený. Hodia sa napríklad odtiene zelenej, žltej alebo oranžovej. Ak ale chcete niečo, čo bude basic a zároveň nadčasové, odporúčame ísť do neutrálnych farieb. Môže ísť aj o krátky, aj o dlhý strih. Skombinovať ich môžete s teplákovou súpravou, ale aj rôznymi inými kúskami oblečenia.

Zladiť treba aj farby a postavu

Ideálny jarný outfit nie je určite len vesta samotná. Ak k nej pridáte tenisky a šiltovku, dosiahnete dokonalý výsledok. Pozor, aby ste výber vesty prispôsobili aj typu postavy. Ľahké a nie príliš objemné materiály sa hodia k plnšej postave, kožušinové vesty zasa pristanú štíhlejším ženám. Čo sa týka kombinovania farieb, viacfarebnú vestu môžete ladiť podľa pravidla tón v tóne. Keďže je sama o sebe dominantná, hodia sa k nej úzke tmavé džínsy. Doplniť ich ešte môžete klasickým tričkom alebo blúzkou ako náznakom elegancie. Ak máte naopak jednofarebnú vestu, dajte si pod ňu tričko s potlačou, ale môžete aj mikinu. Potlačené tričko aj vesta môžu pôsobiť prekombinovane.

Na každý deň

Samozrejme, že môžete siahnuť aj po doplnkoch. Zaujímavým detailom k veste môže byť klobúk alebo dlhý náhrdelník, ktorý splynie s líniou vesty a zároveň ju opticky predĺži. Na vytvarovanie pásu vám zasa poslúži opasok z kontrastného materiálu, aby na veste vynikol. Základ medzi vestami je prešívaná vesta. Tá by vo vašom šatníku nemala chýbať. Ľahší model môžete využiť na každodenné kombinácie s džínsami, mikinou či nejakou trendy čiapkou. Ak má takáto vesta ešte aj kapucňu, určite vám vo veterných alebo upršaných dňoch padne vhod.