Čo je najlepšie na odličovanie pleti?

Čo je najlepšie na odličovanie pleti?

Čistenie pleti je základom zdravej a sviežej pleti. Dôkladnou rannou a večernou starostlivosťou o pleť si môžete jej mladistvý vzhľad užívať dlhšiu dobu. Pokiaľ ale chodíte večer spávať bez toho aby ste odstránili z tváre make-up a ráno si tvár umyjete len vodou nedá sa hovoriť o správnom čistení pleti. Tá vám to skôr či neskôr spočíta aj s úrokmi.

Čo je najlepšie na odličovanie pleti?
Čo je najlepšie na odličovanie pleti? (zdroj: komerčný článok)

Odličovanie

Make-up v podstate len zakrýva mierne nedokonalosti pleti a upravuje to, čo sa nám na nás nepozdáva. Keďže zostáva na povrchu pokožky zabraňuje jej dýchať. To je len jeden z dôvodov prečo by ste mali večer dbať o správne a dôkladné odstránenie make-upu. Druhým je fakt, že práve v noci prebiehajú v pokožke regeneračné procesy a ak je zaťažená nečistotami a make-upom regenerácia je pomalšia, prípadne takmer nulová.

Správna kozmetika

Ak poznáte svoj typ pleti zamerajte sa na kozmetiku, ktorá je určená práve pre vás. Typov odličovacej kozmetiky nájdete veľa.

  • Čistiaci gél – odstraňuje make-up, kožný maz a aj nečistoty z pokožky. Nie je ale veľmi vhodný pre mastnú pleť.
  • Odličovacie mlieko – tento typ kozmetiky v podstate rozpúšťa nečistoty. V závislosti od značky môže pleť aj hydratovať. Mlieko je vhodné hlavne na suchú pleť.
  • Odličovací olej – ak používate vodeodolný make-up pri jeho odstraňovaní by ste mali používať odličovacie oleje. Oleje sú vhodné hlavne na citlivý a suchý typ pleti. Odstránia z nej šetrne nečistoty a zároveň ju vyživia a upokoja.
  • Micelárna voda – ak hľadáte spoľahlivú, kvalitnú a aj účinnú kozmetiku na odlíčenie, vyčistenie pleti a jej hydratáciu vyskúšajte micelárnu vodu. Jedným ťahom odstránite z pokožky všetky nečistoty, nadbytočný kožný maz, odumreté kožné bunky a aj make-up. Práve pre svoju všestrannosť je micelárna voda vo svete veľmi obľúbená, Stačí jeden prípravok, ktorým nahradíte značnú časť kozmetiky na starostlivosť o pleť.

Aj keď väčšina kozmetických produktov na odličovanie a čistenie pleti obsahuje aj hydratačné či iné aktívne zložky mali by ste po očistení pokožky aplikovať na pleť krém alebo sérum, ktoré vám s konkrétnym problémom pomôžu. Ak máte akné alebo ste náchylné na tvorbu zápalov použite po vyčistení pleti kozmetiku, ktorá je určená na váš problém.

Komerčný článok