Veľa ľudí od častejších návštev divadla odrádza predovšetkým to, že sa musia slušne obliecť. Hlavne tí, ktorí na to veľmi nie sú, majú pocit, že doma nič také nemajú. Je pravdou, že návšteva divadla by mala byť nevšednou udalosťou, a preto to patrične oceníte aj svojím výzorom. Slušné oblečenie však už dávno nie je iba róba a smoking.
Oceňujete aj hercov
V minulosti sa všedná, pracovná časť dňa a tá spoločenská od seba oddeľovali aj spoločenským oblečením. Dnes je skôr trend tieto časti spájať a do divadla prísť v oblečení na voľný čas alebo šport. To, že si na seba dáte špeciálne oblečenie, však okrem iného vzdáva aj hold umelcom, ich práci a hereckým výkonom. Samozrejme, výber oblečenia záleží na tom, do akého divadla sa chystáte. Žáner a druh divadla sa líšia a úzko s výberom oblečenia súvisia.
Ani rifle, ani športové topánky
V komornom divadle s moderným, alternatívnym repertoárom pánom postačia aj džínsy v kombinácii so slušnou košeľou, dámy si zasa môžu dať krátke šaty, poprípade tiež džínsy v kombinácii so sakom alebo blúzkou. Ak sa však chystáte napríklad do Národného divadla alebo na operu, na rifle zabudnite. Pre dámy sa hodia malé večerné šaty a elegantné topánky na podpätku. Páni by si mali dať jednoduchý tmavý oblek. Košeľa nemusí byť vždy biela – dajte priestor aj svojej fantázii a „oživte“ sa.
Farebné ponožky patria skôr na párty
Ak nepatríte medzi extravagantné typy a nemáte v obliekaní príliš fantáziu, oblečte si čierne šaty so striebornými alebo zlatými doplnkami. Hodí sa aj krátka sukňa s dĺžkou okolo kolien (nie kratšia), prípadne dlhá sukňa po členky. Nie ste veľmi sukňový typ? Dajte si elegantný nohavicový kostým, prípadne zamatové alebo hodvábne nohavice, ktoré môžete skombinovať s topom z ligotavého materiálu. Páni, experimenty s ponožkami nechajte na iné príležitosti – do topánok k obleku sa hodia len čierne.